Ułatwiają to nasadzane na wkład blaszane obudowy z wyprowadzonymi króćcami dla rur powietrznych, ale ich stosowanie nie jest niezbędne. Jeśli ruch powietrza ma być wymuszony przez dmuchawę, to zwykle umieszcza się ją na głównym kanale prowadzącym od kominka.
DGP wymaga rozprowadzenia po domu sieci kanałów o dość dużej średnicy (zwykle 100 mm plus grubość izolacji cieplnej), co może być trudne. Najlepiej, jeśli do ich ukrycia możemy wykorzystać nieużytkowe poddasze - wówczas warto wykonać grubszą izolację cieplną, niż typowa otulina o grubości 2-3 cm, albo sufit podwieszany - tu otulina z wełny mineralnej także będzie przydatna, głównie ze względu na zdolność do tłumienia dźwięków (może być cienka).
Do budowy kanałów najlepsze są kanały sztywne. np. stalowe rury typu spiro. Elastyczne przewody karbowane (tzw. fleksy powinny być używane tylko do połączenia dmuchawy z rozdzielaczem (ok. 2 m) oraz do połączenia kanału z kratką nawiewną lub anemostatem (poniżej 1 m). Użyte w tych miejscach ograniczają przenoszenie drgań i hałasu.
Najczęściej komentowane